Blog o technologiach i sprawach codziennych

Newsy, Poradniki, Instruktaże

Rozliczenie roczne PIT 2019 z programem Pit Format

Rozliczenie roczne PIT 2019 z programem Pit Format

Roczne rozliczenie podatków to dla każdego z nas kłopot, a dla niektórych, którzy są w dużo mniejszym stopniu obeznani z tym zagadnieniem, wręcz koszmar. Tymczasem problem ten można rozwiązać w niezwykle prosty sposób. Wystarczy skorzystać z profesjonalnego programu do rozliczania podatków.

Najistotniejszym współcześnie podatkiem jest podatek od dochodów PIT, który rokrocznie rozliczamy przez PIT-y. Tradycyjnie rozliczenia są dla przeciętnego zjadacza chleba niejasne i mocno skomplikowane. O ile bowiem nie zajmujemy się księgowością i nie jesteśmy na czasie ze wszystkimi nowelizacjami podatkowymi, to bardzo trudno nam zorientować się w zmianach i właściwym wypełnieniu deklaracji. Choć większość z nas poradzi sobie zapewne ze wpisaniem swoich danych oraz poprawnym wypełnieniu pozycji dotyczącej kwot podlegających opodatkowaniu, to nie każdy będzie wiedział jakie sumy i pozycje mogą podlegać odliczeniu i które kwoty uznawane są w tym roku za wolne od opodatkowania. Efektem tego, nawet jeśli bezproblemowo uda nam się wypełnić samo zeznanie podatkowe, to istnieje duża szansa, że przegapimy okazje do odpisu podatkowego lub nie skorzystamy z przysługującej nam ulgi, o której po prostu nie mamy pojęcia.

formularz pit
Okno programu Pit Format – Widok aktywnego formularza PIT 37

Jakimś rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście skorzystanie z pomocy księgowego lub biura rachunkowego. Umówmy się jednak, że o ile nie prowadzimy działalności gospodarczej i nie mamy podpisanej stosownej umowy, to taka jednorazowa usługa jest po prostu droga i mocno nieopłacalna, zwłaszcza jeśli nasze dochody nie wychodzą ponad średnią statystyczną Polski. Dlatego dużo lepszym, bardziej ekonomicznym i korzystniejszym z punktu widzenia oszczędności czasu pomysłem, będzie skorzystanie z elektronicznego programu Pit Format.

Pierwszą i olbrzymią zaletą tego programu jest to, że jest on dostępny całkowicie za darmo. Nie musimy zatem marnować pieniędzy na biura rachunkowe, a wszystko, co musimy zrobić to wpisać w Google odpowiednie słowa kluczowe i wyszukać w sieci Pit Format. Program ten obsługuje wszelkie rodzaje dochodów, jakie możemy uzyskać z racji zatrudnienia czy też prowadzenia działalności gospodarczej. Możemy tam także wpisać dochody z tytułu emerytur czy rent, a także środki, które zarobiliśmy będąc za granicą czy grając na giełdzie. Program nie tylko pozwoli nam wypełnić roczne zeznanie, ale też obsługuje komplet deklaracji od PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 do PIT-39. Znajdziemy tam także wszelkie załączniki takie jak PIT-28A, PIT-28B, PIT-B, PIT-BR, PIT-D, PIT-DS, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG oraz PIT-Z.

okno programu pit format
Okno z widokiem na wybór rodzaju Pitu w programie Pit Format

Co więcej korzystając z tego programu, możemy rozliczyć nieograniczoną liczbę deklaracji. Nie tylko naszą, ale też naszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Wszelkie nasze deklaracje będą dodatkowo przechowywane w specjalnej bazie danych, dzięki czemu jesteśmy w stanie skorzystać z nich na życzenie urzędu skarbowego, bez konieczności przetrzymywania dokumentów w formie papierowej. Ostatecznie sam program obsługuje się niezwykle łatwo i intuicyjnie. Jest bardzo prosty w instalacji i wręcz prowadzi nas w rozliczeniu podatkowym.

One thought on “Rozliczenie roczne PIT 2019 z programem Pit Format

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *