Blog o technologiach i sprawach codziennych

Newsy, Poradniki, Instruktaże

Jakie biurko komputerowe do pracy?

Jakie biurko komputerowe do pracy?

Rynek mebli jest przesycony ogromną liczbą ofert, a poruszanie się po tak różnorodnych produktach może być trudne zwłaszcza dla osoby niedoświadczonej w wyborze biurek komputerowych. Dlatego w tym wpisie postaramy się podpowiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze właściwego biurka.

Główne kryteria

Jeśli spędzasz co najmniej godzinę dziennie na komputerze, a w przypadku pracy biurowej jest to właściwie standard, to powinieneś rozważyć zakup specjalistycznego biurka komputerowego. Właściwie dobrane meble zapewnią ciału maksymalny komfort, uratują Cię od przepracowania i ewentualnych problemów zdrowotnych.

Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokość blatu. Ten wskaźnik powinien odpowiadać wysokości właściciela. Standardowa wysokość stołu dla osoby dorosłej wynosi około 80 cm, średnia wysokość to 175 cm (dla mężczyzn) i 162 cm (dla kobiet). Wymiary biurka komputerowego są określane na podstawie powierzchni pokoju i specyfiki twojej działalności.

Należy również pamiętać, że po zainstalowaniu mebli powinno być wystarczająco dużo miejsca na swobodny ruch krzesła lub krzesła. Pamiętaj, że minimalna odległość ekranu komputera od oczu powinna wynosić 50 cm. Ustaw monitor w taki sposób, aby nie padało na niego światło słoneczne. Tworzy odblaski, co prowadzi do zmniejszenia ostrości wzroku.

Jeśli używasz komputera stacjonarnego, lepiej wybrać model stołu komputerowego do domu z przesuwaną półką na klawiaturę. Znacznie oszczędza to wolną przestrzeń i według lekarzy, z prawidłową pozycją ciała zmniejsza obciążenie dłoni. Pamiętaj, że podczas pisania lub pracy przy komputerze nogi powinny być ułożone ściśle pod kątem prostym. Aby osiągnąć tę pozycję, należy nabyć krzesło wybrane zgodnie ze wzrostem, a także specjalny podnóżek.

biurko z laptopem

Główne błędy przy wyborze stołu do komputera

Bezpośredni stół z bocznym stojakiem na monitor – Lepiej jest odrzucić taki model mebli: różne pozycje tułowia i głowy (ciało jest umieszczone bezpośrednio, głowa jest obrócona na boki) prowadzą do szybkiego zmęczenia oczu i krzywizny kręgosłupa. Jeśli chcesz połączyć biurko, zwróć uwagę na modele proste lub narożne o szerokości 1200 mm. Do pracy na laptopie możesz wybrać bardziej kompaktowe meble, w tym mobilne stoły na kółkach. Do przechowywania książek, podręczników i dokumentów odpowiednie są biurka z szufladami lub nadbudowa.

Wybierając stolik na komputer, musisz zwrócić uwagę na jego siłę, funkcjonalność i wygodę. Takie meble zapewnią ci komfort na wiele lat. Trwałość biurka jest bardzo ważna więc zwróć uwagę na to, z czego jest zbudowane. Na rynku znajdziemy biurka wykonane z drewna, plastiku czy nawet szkła. Szeroki wybór znajdziesz na meble-bik.pl. Każde z nich może być dla nas odpowiednie, pod warunkiem, że jakość wykonania jest odpowiednio wysoka, a same materiały pochodzą z najwyższej półki. Dlatego w niektórych przypadkach ważniejsze od samego materiału jest dokładność wykonania. Sprawdź, czy łączenia są wykonane prawidłowo. Czy poszczególne elementy nie wystają i nie odpadają. Jeśli tak to biurko nie nadaję się z pewnością do twojego biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *