Blog o technologiach i sprawach codziennych

Newsy, Poradniki, Instruktaże

Jak wybrać szkło hartowane na Huawei P20 Pro?

Jak wybrać szkło hartowane na Huawei P20 Pro?

Wybierając Huawei P20 Pro, pamiętaj, by kupić szkło hartowane. Osłona ekranu może być wykonana z tworzywa sztucznego lub hartowanego szkła. Powinniśmy wybrać ten drugi rodzaj, ponieważ zapewnia lepszą ochronę.

Kiedyś popularne były folie na telefon. Zapewniały tylko odporność na zarysowania. Obecnie popularne jest szkło hartowane. Zapewniają doskonałą ochronę telefonu nawet wtedy, gdy przez przypadek nam spadnie. Jakość (a nawet skład) każdej marki może się różnić, dlatego zwróćmy uwagę na to, co wybieramy.

Jakie składniki zawiera szkło hartowane?

Często szkło hartowane wygląda w Internecie tak samo. Jednak w rzeczywistości może się znacznie różnić. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy wybieramy tradycyjne szkło hartowane, czy hybrydowe. Różnica jest ogromna.  Hybrydowa osłona zapewnia ochronę na cały telefon. Z kolei tradycyjne szkło zwykle umieszczane jest tylko na ekranie. Może się zawsze odkleić i zmniejszyć bezpieczeństwo telefonu.

Nawet jeśli będziemy porównywać tylko tradycyjne szkło, również zauważymy różnice. Chociaż mogą mieć taką samą ocenę (9H) lub grubość, wystarczy dotknąć, by stwierdzić, że różnią się twardością. Niezależnie od tego, jak bardzo sugestywna może być jakaś reklama, unikajmy szkła słabej jakości.

Wreszcie istnieją różne wymiary szkła hartowanego. Dopasowanie 3D obejmuje cały ekran Huawei P20 Pro, a 2,5 D nie.

Na zdjęciu szkło hartowane na Huawei P20 Pro ze sklepu https://www.movear.pl

Czy palec gładko przesuwa się po ekranie?

Na „gładkość” wpływa jakość powłoki ochronnej na ekranie w postaci oleofobowej. Oleofobia odnosi się do fizycznej właściwości odpychania płynnych cząstek. Dzięki tej warstwie szkło hartowane zapewnia większą ochronę telefonu. Nie musimy się już bać, jeśli spadnie nam telefon lub rozlejemy na niego jakiś napój.

Jednak ze względu na oszczędności, nie wszystkie rodzaje szkła oferują wysokiej jakości powłokę oleofobowej. Dlatego nie skąpmy i kupmy trochę droższe szkło.

Czy jest grube?

Grubość szkła hartowanego związana jest z wytrzymałością. Osłony różnią się między sobą grubością. Dlatego koniecznie zwróćmy uwagę na ten element. Grube szkło sprawi, że ekran będzie wyglądał trochę nieporęcznie, ale za to będzie trwalszy. Z kolei cienkie szkło lepiej się dopasuje do naszego telefonu, ale zapewni niższy poziom ochrony. Zwykle szkło hartowane ma grubość 0,2-0,5 mm. Najlepsze jest to o grubości 0,3 mm. Zapewnia maksymalną równowagę między komfortem a trwałością.

Jak wygląda?

Nie musimy poświęcać wyjątkowego designu telefonu Huawei P20 Pro, aby zapewnić mu ochronę. Wystarczy tylko wybrać dobrej jakości szkło hartowane.

Czy jest przejrzyste?

Inną ważną rzeczą, niestety często pomijaną, jest przejrzystość szkła hartowanego. Powszechnie uważa się, że wszystkie typy są w 100% przezroczyste. Jednak to nieprawda. Maksymalnie mogą być przezroczyste do 99%. To absurdalne, ale istnieje spora różnica między poziomem jasności 95 a 99%. Decyduje o tym poziom przejrzystości.  Przyczynia się do ogólnego zadowolenia z codziennego użytkowania telefonu.

Na koniec zwróćmy uwagę na łatwość instalacji. Jeśli boimy się, że źle założymy szkło hartowane, zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *